Godziny pracy biblioteki:

poniedziałek – 8.00-18.00
wtorek – 8.00-18.00
środa – 8.00-14.00
czwartek – 13.00-18.00
piątek – 8.00-14.00
sobota –  9.00-14.00

Kontakt:

tel.: 71 7986701 w. 130
e-mail: biblioteka.cku@wroc.pl

Nauczyciele bibliotekarze:

Elżbieta Cegieła
Alina Kropiewnicka

Biblioteka CKU jest miejscem, w którym nie tylko można znaleźć ciekawe i różnorodne zbiory, ale także spędzić czas w przyjaznej atmosferze, przygotować się do zajęć, poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania oraz spotkać interesujących ludzi.

Na księgozbiór biblioteki składają się wydawnictwa informacyjne, podręczniki, repetytoria, lektury, analizy literackie, biografie, beletrystyka oraz literatura popularnonaukowa, w tym pedagogiczna. Ze względu na charakter szkoły i różne formy edukacji rozbudowano zbiory dotyczące samokształcenia i andragogiki. Biblioteka gromadzi także multimedialne wydawnictwa edukacyjne, kasety wideo i płyty z ekranizacjami dzieł literackich oraz filmami popularnonaukowymi, m.in. z zakresu historii kultury, profilaktyki uzależnień, komunikacji interpersonalnej, ochrony środowiska.

Na miejscu w czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów, w tym z księgozbioru podręcznego i czasopism. Do dyspozycji słuchaczy są 4 stanowiska komputerowe.

W bibliotece odbywają się lekcje oraz konsultacje indywidualne z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej oraz podstaw samokształcenia. W ramach Klubu Edukacji Ustawicznej słuchacze spotykają się z ludźmi kultury, sztuki, nauki, biznesu oraz z działaczami społeczno-politycznymi.

Dostęp do katalogu online:

Informacje o zbiorach można znaleźć w katalogu Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych (https://prolib.edu.wroclaw.pl/integro/catalog).

Katalog ten pozwala przeszukiwać bazę biblioteczną Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz bazy biblioteczne wszystkich placówek edukacyjnych prowadzonych przez Gminę Wrocław.

Polecamy szczególnie opcję „Nowości”. Dodatkową funkcjonalnością bazy Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych jest zintegrowanie opisów katalogowych utworów, które trafiły już do domeny publicznej, z bazą portalu Wolne Lektury zawierającą teksty w wersji elektronicznej, audiobooki oraz indeks motywów literackich.

Wejście do katalogu