Kształcenie Ustawiczne - sposób na mądre życie
Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym naszych słuchaczy, w 2000 r. powołano w naszej szkole pod patronatem Dyrektora Centrum i Samorządu Słuchaczy KLUB EDUKACJI USTAWICZNEJ.
Celem klubu jest zachęcenie do rozwijania zainteresowań , poszerzanie wiedzy, która pozwoli zrozumieć otaczającą rzeczywistość, ale także inspirować do rozwijania pasji . Chcemy propagować wartości ważne do życia w społeczeństwie, takie jak praworządność, odpowiedzialność, tolerancja, życzliwość, kultura współżycia i refleksyjność. Ideą naszych działań jest wpajanie szacunku dla tradycji narodowej, ludzi nauki i kultury oraz ich dorobku a także wychowanie człowieka samodzielnie funkcjonującego w otaczającym go świecie, przystosowującym się do zachodzących zmian i potrafiącym odnaleźć się na rynku pracy.
Na przestrzeni 20 lat gościliśmy w KEU wiele znanych i cenionych osób. Byli wśród nich pisarze, aktorzy, muzycy, filmowcy, naukowcy, medycy, prawnicy, psychologowie i podróżnicy, ale także ludzie ze świata biznesu . Wśród gości znaleźli się m.in. prof. Czesław Opaliński, aktorzy Jerzy Kamas, Maciej Damięcki, Artur Barciś, Filharmonicy Lwowscy, prof. Jan Miodek, reżyser i dziekan warszawskiej szkoły filmowej Andrzej Sapija, pisarze Marek Krajewski i Andrzej Ziemiański, poeta Bogusław Kierc oraz Janusz Rybak – biznesmen, założyciel Zachodniej Izby Gospodarczej.
Spektrum poruszanych tematów było bardzo szerokie, poczynając od tematów związanych z życiem kulturalno- literackim i społecznym do zagadnień etycznych. Od uzależnień, odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości-, transplantacji komórkowych po zasady savoir –vivre i metody wykorzystywane przez twórców przy powstawaniu dzieł literackich i filmowych. W bibliotece CKU znajduje się , do wglądu zainteresowanych, bogato ilustrowana zdjęciami, fotokronika dokumentująca większość spotkań.
Po ponad 20- letnich doświadczeniach i odbytych 68 spotkaniach można stwierdzić, że ta forma działalności pozalekcyjnej najbardziej odpowiada potrzebom słuchaczy.
Podczas spotkań i dyskusji, prowadzący podkreślali, że edukacja i kształcenie ustawiczne jest wartością samą w sobie, sposobem na osiągnięcie osobistego i społecznego sukcesu. Ciągłe kształcenie się, to dziś najpewniejszy i najbardziej opłacalny sposób inwestowania w siebie.
23 IV 2022 r. Spotkanie z "Polakami ze znakiem P"
Jak co roku od 25 lat, w kwietniu, słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego, spotkali się z “Polakami ze znakiem P” – byłymi więźniami obozu pracy, który podczas II wojny światowej, mieścił się w budynku naszej szkoły. Spotkanie zorganizowane w bibliotece we współpracy z Samorządem Słuchaczy zgromadziło uczniów, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii opowiedzianych przez uczestników tych wydarzeń. Było to okazją do poznania faktów z z historii Wrocławia i dziejów budynku, w którym obecnie mieści się Centrum Kształcenia Ustawicznego.





Poprzednie
Następne
19 XI 2021 r. CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ, HEJT I BULLYING W SIECI, OPDPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH I PEŁNOLETNICH
Spotkanie z panem Łukaszem Raczkowskim z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z pedagogiem szkolnym.
10 XI 2021 r. BEZPIECZNY ROWERZYSTA W MIEŚCIE
Spotkanie online z panem Cezarym Grochowskim prezesem Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa i edukatorem, m.in. w programie “Młodzi – Aktywnie zMOBILizowaNI”, realizowanym we wrocławskich szkołach.



26 X 2021 r. WROCŁAWSKI RATUSZ I JEGO WALORY ARTYSTYCZNE
Spotkanie z panem Witoldem Hermaszewskim, przewodnikiem turystycznym.



19.11.2021r. CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ. HEJT I BULLYING W SIECI, A ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH I PEŁNOLETNICH
Spotkanie z panem Łukaszem Raczkowskim z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej
27 IV 2021 r. CZY OGRODY ZOOLOGICZNE SĄ JESZCZE POTRZEBNE?
Spotkanie online z panią Martą Zając-Ossowską, dyrektor Wydziału Edukacji ZOO Wrocław.
23, 27 IV 2021 r. OD DEPORTACJI DO REPATRIACJI. LOSY POLAKÓW NA WSCHODZIE PO 17 WRZEŚNIA 1939 R.
Spotkanie online z panem doktorem Wojciechem Marciniakiem, historykiem z Uniwersytetu Łódzkiego, kierownikiem Archiwum Sybiraków, autorem wielu publikacji na temat losów obywateli polskich na Wschodzie po ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.
4 X 2019 r. JAK ANGAŻOWAĆ SIĘ W SPRAWY MIEJSKIE
Spotkanie z panem Krzysztofem Zientalem z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.
3 X 2019 r. PODRÓŻE Z OBIEKTYWEM PO AZJI I AMERYCE
Spotkanie z panem Markiem Bugajem, fotografem i podróżnikiem, relacje z podróży po Japonii i USA.
21 V 2019 r. ZMIANY KLIMATU A BIORÓŻNORODNOŚĆ
Spotkanie z panią Grażyną Jaworską, edukatorką ekologiczną z Fundacji Ziemia i Ludzie
25 XI 2018 r. ZASADY SAVOIR-VIVRE W SZKOLE I POZA SZKOŁĄ